Los Angeles

Los Angeles je největší město v Kalifornii a druhé největší město v USA. Nachází se v jižní části státu, na pobřeží Tichého oceánu. Los Angeles je také známé jako „město andělů“, kam přicházejí každoročně tisíce nadějných talentů, aby si zde splnili své sny. Město má mnoho muzeí, hotelů, restaurací, nákupních center, VŠ, atd., které dělají Los Angeles na špičkové úrovni. Také je třetí nejbohatší město a páté nejsilnější město na světě. Celoroční příjemné teploty, nádherné pláže a detailně upravené ulice se staly domovem mnoha celebrit. Právě zde si totiž rozložila své sídlo filmová mekka jménem Hollywood.

Kromě příjemné dovolené se tak jistě budete moci pochlubit setkáním alespoň s nějakou filmovou či rockovou hvězdou. Nápis Hollywood na kopci nad městem je jeden ze symbolů města a shlíží na stovky budov zasvěcených filmařskému průmyslu pod sebou. Zábavu v Los Angeles najdou především milovníci filmů a celebrit. Můžete si zaplatit vyhlídkovou jízdu autobusem po honosných obydlích světoznámých celebrit. Vypravit se můžete i na exkurzi do filmových ateliérů, kde se natáčejí nejen světoznámé pecky známé z pláten kin, ale i populární americké seriály.

Až vás celebrity omrzí, vydejte se do Griffith Parku. Jedná se o druhý největší městský park v USA, který dříve sloužil jako pštrosí farma. Kromě pikniku a pěší turistiky se nabízí i výšlap na Mulholland Drive, odkud je překrásný výhled na Los Angeles. (Ano, je to ten, který vídáme ve filmech) Los Angeles je město plné krásných lidí , které má svůj zvláštní půvab a to, co znáte ze svých oblíbených filmů je ještě hezčí vidět živé.

Letiště v Los Angeles

Los Angeles International Airport (LAX)

Spoje z České republiky

Přímý spoj: Praha-Letiště Václava Havla

S přestupem: Brno

Doprava na letiště a z letiště:

Z letiště do centra se dostanete metrem nebo autobusem. Před každým terminálem na Vás budou čekat pravidelné autobusové linky. Další možností jak se dostat z letiště nebo na letiště je použití kyvadlové dopravy, které bývají nejlevnějším druhem dopravy. Také si můžete zavolat Taxi, ale cena je většinou vyšší, než ostatní druhy dopravy. Nejlepší možností je si pronajmout na letišti auto a věřte tomu, že není vhodnější cesta jak město nejlíp poznat, než pronájem auta.